Go to the top

Čistokrvné telo

Čo je výzva Čistokrvné telo?

Výzva pre čestných hrdinov!

Na webe denne vídame desiatky dokonalých postáv – tiel, ktoré nás majú inšpirovať a motivovať k priblíženiu sa k nim. Väčšinou za účelom predaja rôznych športových doplnkov, výživových plánov a tréningových hodín. S touto klamlivou ilúziou chcem niečo spraviť.

Prečo klamlivou? Mnohí z týchto novodobých fitness modelov majú (minimálne) jednu chybu. Cestu k ich atletickým krivkám si minimálne raz skrátili anabolickými steroidmi, silnými liekmi – podnecujúcimi sekréciu hormónov, syntetickými a externe podávanými hormónami a inými zakázanými látkami, ktoré umelo zvyšujú a predlžujú výkon, zväčšia svalovú hmotu (prirodzenú geneticky danú hypertrofiu – “objem svalov”, potlačia bolesť či únavu… No na druhej (odvrátenej) strane vám pridajú starosti v podobe zvýšeného telesného ochlpenia, hrubší hlas, zväčšené vnútorné orgány, rozmnožia akné (to všetko aj ženy!!!) a v neposlednom rade “rozložia” orgány ako pečeň, obličky, tráviaci trakt, srdce a postihnú aj mozog. Zmeny nálad, agresivita, nesústredenie, nespavosť, to všetko sú aj oficiálne udávané vedľajšie účinky…

Tieto látky sa však v tele nedržia večne a detekovateľná stopa po nich sa pomaly stráca. Telo však poznačia trvalov najmä negatívne, a preto ľudia, ktorí s nimi majú skúsenosť, nepatria do skupiny čestných čistokrvných hrdinov, ktorých by sme mali nasledovať s vidinou podobného úspechu 😉

Navyše, príde mi dosť nefér voči ľuďom vybudovať si telo umelo, zrýchlene (a trochu nadrozmerne) a následne postovať vo svojich profiloch odporúčaný “zaručený” kľúč a postup k postave snov v podobe jedálničkov z ovsených vločiek, tvarohu a kuracích pŕs a tréningov vo fitku či s vlastným telom. Tam už sa pravdou nikto hrdo neoháňa. Vypláva na povrch až pri zlyhaní zdravia, ukončení kariéry alebo osvietení v podobe pohnutého svedomia a nutnosti upozorniť ľudí na hrozby a negatíva tých drog.

Dosť bolo strašenia :)
Vyzývam všetkých čestných, poctivých a vytrvalých športovcov, atlétov, nadšencov posilňovania, ženy aj mužov – proste OZAJSTNÝCH HRDINOV – ktorí celý život bojujú čisto a bez dopingu (tak ako aj ja ;), aby sa zapojili do kampane za “Čistokrvné telo”

Ukážeme svetu, čo sa dá dokázať s naším telom bez horeuvedených “pomocníkov” a že pekné telo dokážeme vybudovať celoživotným postojom k športu, k strave a s pomocou bežných doplnkov výživy.
Vznikne nám skupina plná zdravých nadšencov a ľudí, ktorí ich chcú nasledovať.

Ako sa zapojiť?

1. Pridajte do komentára pod výzvou svoju najlepšiu fotku postavy (pokojne aj z minulosti)
2. Uveďte aj rok narodenia, váš obľubený šport (ktorým ste postavu dosiahli),
alebo zdieľajte výzvu tak, aby ju videli vaši čestní (možno budúci hrdinskí) kamaráti, ktorý by mohli túto kampaň obohatiť.

V závere vyberieme najlepšie fotografie a zostavíme z nich All Star Team čestných a čistokrvných hrdinov :)
Zdieľajte a nájdite s nami aj vy svojich čestných hrdinov s Čistokrvným telom 😉

PS: Výzva nepozná hranice, takže pokojne zdieľaním zapojte aj svojich kamošov zo zahraničia.

Vo výzve ide o čistotu aj česť. Prajem si preto, aby sa jej zúčastnili IBA športovci, ktorí si naozaj nikdy v živote nepomohli žiadnym dopingom na báze hormónov, liekov, zakázaných prekurzorov hormónov, steroidov, efedrínových a klenbuterolových “rysovacích pomôcok” a podobných sračiek 😉 Tí majú možnosť ohurovať na webe, pódiách kulturistických súťaží a na kúpalisku.
Ja chcem pochváliť a vyzdvihnúť tých, ktorí sa možno aj napriek pokušeniu rozhodli brúsiť diamant, ktorý v sebe majú, prirodzenou cestou. Chápeme sa?
Teším sa na to, kam až to celé zájde ;)

Pure natural body challenge

I wish to show to the people all the beautiful women and men with gorgeous bodies, who did not use any steroids or other sport drugs during their whole career, even they were surely offered to them (as an option of high speed body transformation tool)

This challenge is here to the people, who are daily attacked by staring at “fitness models” and “pure natural bodies” and they absolutely don´t know how to maintain that level of perfection (without any forbidden and dangerous drugs, hormones, surgeries..)

I consider it highly unfair to build a bit overmusculated body in short time period using anabolic steroids etc. and then offering some personal nutrition plans and trainings with promise: “Eat some oats and chicken and you will look like me!”. People deserve some truth about real body building and to have real idols without lies.

The idea is to celebrate and show all the pure athletes with endurance, strenght and discipline and to bring them out of the shadow of those steroid guys, who steal all the good attention instead of the real heroes – YOU

If you like this idea and wish to be a part of it, you could help with posting a picture with your best body shot to my page https://www.facebook.com/martinsmahelinspirations/ – by leaving a comment with year of birth and your favourite sport to the last post called Čistokrvné telo.

I hope there will be lot of amused and happy people watching those pics and knowing, that all that beauty is real and possible to achieve. I will be very happy and thankfull too. And this challenge is only for those, who are steroid negative of course 😉 Hope to see your photo among the others. Be the real inspiration for the people, create real expectations and be the best role model with us ;)